1 2 3 4 5 6
image carousel by WOWSlider.com v6.9

Myśli

"Wielka świętość polega na wypełnianiu małych obowiązków" (św. Josemaría Escrivá de Balaguer)

Ogłoszenia parafialne

 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś rozpoczęliśmy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Adwent dzieli się na dwie części: pierwsza, trwająca do 16 grudnia, przypomina nam o powtórnym przyjściu Pana na końcu czasów; druga natomiast, trwająca od 17 do 24 grudnia, jest bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Starajmy się dobrze wykorzystać Adwent nie tylko przez słuchanie słowa Bożego, ale także poprzez codzienne życie, aby spotkać się z Bogiem, który przychodzi do nas jako Dzieciątko Boże.

 

2. Adwent jest także początkiem nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Od dwóch lat w Kościele realizujemy program duszpasterski poświęcony tajemnicy Eucharystii. W nowym roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św.  Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). 

 

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie na Msze Święte Roratne, czyli Msze św. ku czci Matki Bożej. Szczególne słowa zachęty do udziału w Roratach kierujemy w tym roku do dzieci i młodzieży. Roraty będą sprawowane w poniedziałki, środy i soboty o godz. 7.00.

 

4. W najbliższy wtorek - 30 listopada - przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy, że to on jako pierwszy został powołany do grona Apostołów.

 

5. W piątek - 3 grudnia - wspominamy postać Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia w całym Kościele obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Cały Kościół modli się za wszystkich misjonarzy oraz prosi o nowe powołania misyjne.

 

6. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki między innymi górników. Jest to też Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Podczas każdej Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu wszystkich zmagających się z brakiem pracy.

 

7. Adwent to także czas rekolekcji. W naszej parafii będą w dniach 10, 11 i 12 grudnia. Zaplanujmy tak zajęcia, abyśmy mogli wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W czasie rekolekcji będzie można skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Zachęcamy również do podejmowania postanowień adwentowych. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już na stałe wpisały się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.

    

8. W tym tygodniu przypadają także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy, że w czwartek modlimy się o nowe powołania. W piątek o godz. 16.00  wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę Msza Święta o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej.

 

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 9.00. Adoracji będą przewodniczyć mieszkańcy Turzy Wielkiej. Mieszkańcy tej wsi także będą sprzątać kościół w sobotę o godz. 9.00.

 

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na funkcjonowanie naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi waszą  hojność.