1 2 3 4 5 6
image carousel by WOWSlider.com v6.9

Myśli

"Potrafisz zrobić coś, czego ja nie potrafię. Ja potrafię zrobić coś, czego ty nie potrafisz. Zróbmy razem coś pięknego dla Boga" (bł. Matka Teresa z Kalkuty)

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne :

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2020,którego hasło brzmi: "Eucharystia daje życie". Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa "Zgromadzeni na świętej wieczerzy". Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

 

2. W Adwencie, tym szczególnie czasie oczekiwania,towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego Plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. W środy i soboty zachęcam do uczestnictwa w porannej Mszy św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00. Zapraszam wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci.

 

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. W tym roku nie będzie rekolekcji. Będzie tylko dzień spowiedzi 12 grudnia.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane. W kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

 

5. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. Okazja do spowiedzi św. w czasie trwania adoracji. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą  wszystkich poszukujących pracy.

 

6. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Maryi i za grzechy i znieważenia.

 

7. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Adoracji będą przewodniczyć i w sobotę o godz. 9.00 kościół sprzątną mieszkańcy Turzy Wielkiej. Będzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

 

8. W zakrystii do dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Małe po 6 zł. i duże po 12 zł. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

9. Bóg zapłać mieszkańcom Lipowca za ofiarę na śmieci 170 zł.