1 2 3 4 5 6
image carousel by WOWSlider.com v6.9

Myśli

"Świat jest taki, jakimi są ludzie, a jeśli ja jestem człowiekiem, to moja świętość oddziałuje na świętość świata. I odwrotnie. Światłość, która jest schowana pod korcem, powoduje ciemność i zgorszenie wokoło" (św. Jan Paweł II)

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne :

 

1. Dziś Obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: "A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, pociągnę wszystkich do siebie". Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Wszedł do chwały Ojca, aby wstawić się za nami i przygotować nam miejsce.

 

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół ucieka się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja dba o swoje dzieci.

 

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się za kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujemy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się radością Chrystusowego Kościoła.

 

4. We wtorek 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. wszystkich zapraszam na wspólną modlitwę w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17.30, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serce i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 

5. W czwartek 28 maja przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełnić jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

 

6. W przyszłą niedzielę 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i ze to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

 

7. Zostały we wtorek wywiezione śmieci z dwóch kontenerów na cmentarzu. Nie wiem ile będą kosztować bo nie dostałem jeszcze faktury. Trzeba wywieźć jeszcze pozostałe śmieci ale najpierw musimy naprawić kontenery. Muszę kupić blachy i znaleźć spawacza, który byto zrobił. Nowy kontener to 5, 6 tyś. Musimy więc remontować stare.