1 2 3 4 5 6
image carousel by WOWSlider.com v6.9

Myśli

"Potrafisz zrobić coś, czego ja nie potrafię. Ja potrafię zrobić coś, czego ty nie potrafisz. Zróbmy razem coś pięknego dla Boga" (bł. Matka Teresa z Kalkuty)

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne :

 

1. Dzisiaj niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizującym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umocnienia swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza... Zapraszam wszystkich do wspólnej pracy.

 

3. W poniedziałek 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

 

4. W środę liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.

 

5. W przyszłą niedzielę 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy dzień Turystyki.

 

6. Zapraszam na cmentarz mieszkańców Turzy Wielkiej. Musimy wykonać trochę prac. Proszę kogoś z ciągnikiem, przyczepką i linką a także z łopatami i szpadlami.

 

7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.