1 2 3 4 5 6
image carousel by WOWSlider.com v6.9

Myśli

"Wielka świętość polega na wypełnianiu małych obowiązków" (św. Josemaría Escrivá de Balaguer)

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne :

 

1. Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełnione grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 

2. Jutro 29czerwca,przypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka - Piotra naszych czasów.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o święte i nowe powołania do pracy w kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 

4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 17.30. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

5. W piątek 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i  jak głosi tradycja zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

 

6. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Adoracji będą przewodniczyć i w sobotę o godz. 9.00 Kościół sprzątną mieszkańcy Józefowa. Przed sumą procesja zapraszam asystę.

 

7. Bóg zapłać dzieciom i rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza. Są to mosiężne lichtarze na boczne ołtarze. Koszt to 1560 zł.

 

8. Przypominam, że w tym roku nasz odpust parafialny św. Anny odbędzie się 2 sierpnia. Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi, a także poświęci malaturę kościoła Ks. Bp. Piotr Libera.