1 2 3 4 5 6
image carousel by WOWSlider.com v6.9

Myśli

"Potrafisz zrobić coś, czego ja nie potrafię. Ja potrafię zrobić coś, czego ty nie potrafisz. Zróbmy razem coś pięknego dla Boga" (bł. Matka Teresa z Kalkuty)

Ogłoszenia parafialne

 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przeżywamy szóstą niedzielę okresu Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam dziś, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki w codziennym życiu. Niech udział w niedzielnej Eucharystii umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Boże Słowo w codziennym życiu.

 

2. Jutro rozpoczynamy Dni modlitw o urodzaje oraz za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli. Będziemy modlić się również o to, aby na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

 

3. We wtorek 24 maja przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela prośmy Boga w intencji wyznawców Chrystusa w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i  miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga.

 

4. W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach nie tylko poprzez wręczenia prezentów. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe o godz. 17.40 w intencji naszych mam. Będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla mam żyjących, zaś dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

5. W sobotę 28 maja przypada 41. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (zm. w 1981 r.). Dziękujmy w naszych modlitwach Bogu za dar tego wielkiego Męża Stanu i Prymasa Tysiąclecia, za Jego przykład wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

 

6. Przypominamy i zachęcamy do udziału z Nabożeństwie majowym, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.40, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. 

 

7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 

 

8. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” można zapoznać się m.in. z historią beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca - błog. Pauliny Jaricot.

 

9. Przypominamy o segregowaniu śmieci, o sprzątaniu i zostawianiu porządku po sobie na cmentarzu i przy śmietniku. Dbanie o porządek w miejscy wiecznego spoczynku naszych bliskich jest świadectwem naszej wiary, ale też człowieczeństwa i kultury osobistej. Staramy się, by śmieci wywozić jak najczęściej, ale jest to związane z kosztami. Dla przykładu za miesiąc kwiecień koszt wywozu śmieci wyniósł 5200 zł.

 

10. Zapraszamy w sobotę na godz. 11.00 chłopców z klas III i IV, czyli komunijnych, na spotkanie przygotowujące do służby przy ołtarzu, zgodnie z umową w Białym Tygodniu.

 

11. Dziewczynki z klas komunijnych zapraszamy na spotkanie i próbę do procesji w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.