1 2 3 4 5 6
image carousel by WOWSlider.com v6.9

Myśli

"Potrafisz zrobić coś, czego ja nie potrafię. Ja potrafię zrobić coś, czego ty nie potrafisz. Zróbmy razem coś pięknego dla Boga" (bł. Matka Teresa z Kalkuty)

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne :

 

1. Wspomnienia wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matko Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowo Boga Ojca o Jezusie: "To jest mój Syn umiłowany Jego Słuchajcie".

 

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodobniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

 

3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycania naszą wiarą.

 

4. W piątek17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Bogu.

 

5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwać Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. "Powszechnej", gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 

6. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

Poniedziałek -  od godz. 8.30 Krępa - 1 ksiądz od p. Romana Augustynowicza do p. Wiktorii Józwiak; 2 ksiądz od godz. 16.00 Lipowiec od pp. Lech do pp. Tytkie.

Wtorek - od godz. 8.30 Krępa - od pp. Wróblewskich do pp. Banasiaków, 2 ksiądz od godz. 15.00 Lipowiec od pp. Golińczaków do pp. Kurt.

Środa - od godz. 12.30 Lipowiec Podborny 2 księży

Czwartek - od godz. 8.30 Turza Mała - 1 ksiądz od pp. Bierdnik do p. Sławomira Orlińskiego, od godz. 15.00 Lipowiec 2 księży - 1 ksiądz od pp. Chabowskich; drugi ksiądz od pp. Domagałów do zejścia się.

Piątek - od godz. 15.00 Lipowiec - 1 ksiądz od pp. Cichaczewskich do pp. Kozłowskich, 2 ksiądz od pp. Bilickich do p. Kazimierza Laskowskiego.